Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Wizyta obejmuje obszerny wywiad, który zawierać będzie m.in. pytania o strefę intymną oraz dokładne badanie, na które składa się analiza postawy ciała, sposobu oddychania i pracy samego kręgosłupa.

Następnie przystępujemy do badania dna miednicy – per vaginam (przezpochwowo) lub per rectum (przezodbytniczo), w zależności od potrzeb. Przystąpienie do tego typu badania jest kluczowe w ocenie dna miednicy, natomiast w razie niemożliwości jego wykonania (silne dolegliwości bólowe, lęk, brak zgody pacjentki) badamy dno miednicy zewnętrznie – priorytetem jest dla mnie komfort pacjentki i poczucie bezpieczeństwa.

Badanie wewnętrzne odbyć się może na kolejnej wizycie, jeśli pacjentka nie jest na nie gotowa.

pierwsza-wizyta-u-fizjoterapety-uroginekologicznego
pierwsza-wizyta-fizjoterapia-uroginekologiczna

Dla mnie ważny jest Twój komfort

Badanie per vaginam i per rectum jest badaniem palpacyjnym.

Dla swojego komfortu otrzymasz do badania spódniczkę ginekologiczną. Jeśli jesteś w ciąży, badanie będzie nieco inne, w zależności od etapu ciąży i samych dolegliwości.

Przynieś, proszę, na wizytę książeczkę ciąży. Dopiero po dokładnej diagnostyce przystępuję do samej terapii. Najlepszy efekt terapeutyczny można osiągnąć poprzez połączenie odpowiednich technik manualnych stosowanych w gabinecie oraz ćwiczeń, które dostaniesz do wykonywania w domu.

Ubierz wygodny strój.

Pamiętaj, że pojawienie się miesiączki w dniu wizyty lub dzień przed, nie wyklucza badania. Wszystko zależy od Twojego komfortu, ale samo badanie podczas menstruacji nie jest przeciwwskazaniem.

Jeśli wolisz zaczekać – przełożymy wizytę
Zadbaj o swoje zdrowie

Umów się na wizytę!